yotap
20 دی 1401 - 21:01

کولاک آزادراه کنارگذر شمالی مشهد را مسدود کرد

آزادراه کنار گذر شمالی در مسیرهای رفت و برگشت و جاده قدیم مشهد - باغچه (نیشابور) و بالعکس به دلیل کولاک شدید، عدم دید افقی کافی و لغزندگی سطح محور، تا اطلاع بعدی مسدود است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، بارش برف که از شب گذشته آغاز شده است باعث کولاک و مسدود شدن برخی از راه های استان شده است. 

جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی درباره آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی خراسان رضوی، اظهار کرد: با توجه به بارش برف و کولاک شدید جاده کلات - درگز و بالعکس که از شب قبل به دلیل کولاک و عدم دید افقی کافی مسدود اعلام شده بود، باتلاش عوامل راهداری حوالی ساعت ۱۹ بازگشایی شد. ‌

وی افزود: تردد کامیون و تریلر در جاده های زاوه - باخرز، تربت جام - تایباد، تایباد - خواف، باخرز - تایباد، کاشمر - نیشابور، صالح آباد - مشهد، تربت جام - صالح آباد و تربت‌جام - باخرز به دلیل عدم دید افقی کافی و لغزندگی سطح محور ممنوع بود و عبور و مرور وسایط نقلیه سواری نیز فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی تصریح کرد: مه گرفتگی در جاده های سرخس - مشهد (گردنه مزداوند) و گناباد - فردوس(گردنه کلات) دید افقی رانندگان در این مسیرها را کاهش داده است.

پیش از این دو جاده ارتباطی تایباد -باخرز و فریمان -مشهد به دلیل برف و کولاک و لغزندگی سطح محورها تا اطلاع بعدی مسدود اعلام شده بود.

۵۱ گردنه در راه‌های شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی استان به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این استان وجود دارد.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 968700