yotap
15 اسفند 1401 - 13:19

دانش آموزان مسموم شده قوچانی مشکل خاصی ندارند

قوچان ـ فرماندار قوچان با اشاره به مسمومیت تعدادی از دانش آموزان یکی از مدارس این شهرستان گفت: دانش آموزان مسموم شده قوچانی مشکل خاصی نداشته و به زودی مرخص می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباسعلی صفایی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (دوشنبه) ۳۰ دانش‌آموز دبیرستان دخترانه عطار احساس بویی نامطبوع در کلاس داشتند که منجر به مسمومیت تعدادی از آن‌ها شده است.

فرماندار قوچان بابیان اینکه به گفته دانش‌آموزان این بو شبیه بوی گاز بوده است، افزود: مدیر این مرکز آموزشی بالا فاصله موضوع را با آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان اطلاع می‌دهد که عوامل ذی‌ربط به محل اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: ۱۸ دانش‌آموز که احساس بدحالی بیشتری داشتند با ۴ دستگاه آمبولانس به بیمارستان موسی بن جعفر (ع) اعزام شدند.

صفایی ادامه داد: خوشبختانه دانش‌آموزان مشکلی خاصی نداشته که به‌زودی از اورژانس مرخص خواهند شد.

فرماندار قوچان با اشاره به اینکه شایعاتی در این خصوص که ۳ مدرسه درگیر مسمومیت شده‌اند مطرح‌شده که تکذیب می‌شود و تنها یک مدرسه دچار مسمومیت شده است، تأکید کرد: خانواده‌ها نگران نباشند موضوع در دست بررسی عوامل امنیتی قرار داشته که نتایج نهایی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: رسانه ایجاد تشویش در دل خانواده‌ها نکنند و مردم نیز به شایعات توجه نکرده و اخبار را تنها از مسیر خبرگزاری‌های رسمی پیگیری کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1076478