yotap
13 بهمن 1401 - 22:30

عملیات اجرایی ایجاد زیرساخت‌های منطقه عظیمیه به زودی آغاز می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده، عملیات اجرایی ایجاد زیرساخت های منطقه عظیمیه شهر قزوین به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، مهدی رجحانی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده، عملیات اجرایی ایجاد زیرساخت.های منطقه عظیمیه شهر قزوین به زودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: یکی از مشکلات بیش از سه دهه استان قزوین عدم تأمین زیرساخت‌های محدوده موسوم به عظیمیه بوده است که برای تعداد زیادی از شهروندان و مردم قزوین که به امید خانه دار شدن در آنجا زمین خریداری کرده بودند و به دلیل فقدان زیرساخت‌ها موفق به احداث مسکن نشده بودند، مشکلاتی را ایجاد کرده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: با دستور استاندار قزوین برای ایجاد کارگروه ویژه رفع مشکلات اراضی و تعاونی های مسکن استان قزوین در بهمن سال گذشته و بررسی موضوع عظیمیه در اسفند ماه همان سال، با ۱۱ ماه پیگیری مستمر، جلسات متعدد، اهتمام اداره کل راه و شهرسازی استان و همراهی کم سابقه و بسیار مناسب سازمان ملی زمین مسکن و همه مدیران مرتبط استانی، مجموعه مدیریتی استان موفق به اخذ مصوبه سازمان ملی مسکن شد تا برای تأمین زیرساخت‌ها از زمین‌های ملی استفاده شود.

رجحانی گفت: برای سرعت دادن به این کار، به موازات این موضوع، از چند ماه قبل مقدمات مناقصه زیرساخت ها فراهم شد و فراخوان مناقصه انتخاب پیمانکار مدتی است صادر شده و با اخذ مصوبه، فراخوان تکمیل، فرآیند مناقصه طی می شود، پیمانکاران انتخاب و به زودی شاهد عملیات اجرایی ایجاد زیرساخت‌های منطقه عظیمیه شهر قزوین خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: از همه افرادی که در این موضوع با اهمیت و حل این مشکل دیرینه استان نقش ایفا کردند بسیار قدردان هستم و توفیقات روز افزون آنها را برای حل مشکلات و کمک به مردم آرزو می‌کنم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015886